Tabarka

Tabarka je přístavní město, které se nachází jen pár kilometrů od hranic s Alžírskem. Rozkládá se přesně na úpatí velkého masivu hory. Tabarka je starým antickým obchodním městem, ležícím na břehu moře, které založili dávní Féničané. Oblast kde město leží se nazývá korálové pobřeží a pěstuje se tu korkový dub. Tabarka je město, které je velkým vývozcem tohoto korkového dubu. Z hor tečou horské potůčky.

Tabarka je oblíbeným letoviskem v Tunisku. Je centrem různého druhu zábavy, ať už jde o sportovní či kulturní. Disponuje golfovými hřišti a golf tu je oblíbeným a vyhledávaným sportem. Golf sám o sobě je v Tunisku a hlavně v Tabarce na velmi vysoké úrovni. Tabarka je známá i nádhernými korály, různými hudebními festivaly a to především jazzovými. Nejvíce je těchto festivalů v létě.

Tabarka je plná různých klášterů a pevností, které tu zůstaly jako upomínky k národům, které zde žily. V Tabarce naleznete kromě chrámů a pevností i zříceniny či fóra. Je také skvělým místem pro potápěče. Kolem ostrova se nachází mnoho atraktivních míst pro tuto aktivitu. Pláže jsou tu čisté a udržované. S tím je zároveň spojená i čistota moře.

Je tu místní staré divadlo Amphitheátre de la mer, které poskytuje nádherný výhled na nedalekou pevnost Fort Génois. Tabarce vévodí místní tržiště, kde je spousta obchůdků s různým zbožím v nabídce. Prodavači tu ale moc rádi nesmlouvají o cenách jako v jiných muslimských zemích.

Jsou zde i tzv. mořské jehly, které jsou vysoké až 30 metrů. Kdo na ně vyleze, objeví nádherný pohled na pobřeží. Ubytování zajistí Corniche, Dar Ismail, Golden Yasmine Mehari Tabarka, Club Abou Nawas Tabarka. Royal Golf či Morjane.

Tunisko last minute

Mapa

 

www.tuniskozajezdy.cz

Spravuje mzstudio.cz | Zásady ochrany osobních údajů