Před cestou

K cestě do Tuniska je zapotřebí vízum a platný cestovní pas. Pokud cestujete s cestovní kanceláří, nemusíte se o nic starat. Vše potřebné za vás vyřídí. Úředním jazykem je arabština, ve velkých hotelových komplexech se však bez problémů domluvíte francouzsky, německy a také anglicky. Měnou používanou v Tunisku je tuniský dinár. Mějte na paměti, že dovoz i vývoz tuniských dinárů je zakázán.

Měňte vždy raději po menších částkách, nejlépe eura. Zbylé tuniské dináry můžete zpětně vyměnit na letišti po předložení potvrzení o jejich výměně. Platebními kartami je možné platit v některých hotelových komplexech a vybraných restauracích. Tunisko je relativně bezpečná země. Na pozoru se pouze mějte před kapesními zloději. V Tunisku platí přísný zákaz fotografování policejních stanic, sídel úřadů a kasáren.

Čeho se vyvarovat

Stejně jako v jiných afrických zemích, i zde byste neměli zapomenout na zákaz pití vody z vodovodních kohoutků. Střevní potíže s tím spojené by vám mohli velmi znepříjemnit dovolenou. Balenou vodu lacině nakoupíte ve všech obchodech. Tunisko je známo svými nízkými cenami. V mnohých obchodech a především na místních trzích platí pravidlo smlouvání. Většinu prodavačů urazí, pokud s nimi nebudete aspoň malou chvíli smlouvat. Dalším nepsaným pravidlem je dávání spropitného tzv. bakšiše. Je zvykem a zároveň to plní očekávání platit za jakoukoliv službu. Ať už se jedná o uklízečky pokoje, nosiče zavazadel, číšníky nebo člověka, který vám pózuje při fotografování. Obvykle bývá ve výši 1TD.

Tunisko last minute

Mapa

 

www.tuniskozajezdy.cz

Spravuje mzstudio.cz | Zásady ochrany osobních údajů