Nabeul

Nabeul je město situované ve východní části Tuniska a jedná se o významné turistické centrum. Jedná se o hlavní město celého regionu zvaného Cap Bon a svou polohou láká návštěvníky na bohatou zeleň.

Turismus neustále narůstá, a to zejména díky příznivým cenám, protože Nabeul se řadí mezi levnější destinace srovnatelné například s Djerbou.

Hlavním symbolem města je hrnčířství a také keramika. V současné době se jedná o vyspělé centrum Tuniska, které se může chlubit bohatou hrnčířskou produkcí, která zajišťuje kvalitní keramické výrobky s římskými prvky. Historie hrnčířství v této oblasti spadá nejspíše až do doby římské. Každý pátek můžete navštívit tradiční trhy, kde vám jsou nabízeny krásné keramické výrobky.

Díky zvyšování zájmu turistů zde vyrůstají stále nové hotelové komplexy, které nabízí pohodlné ubytování. Hotely jsou luxusnějšího rázu a většina z nich dominuje rozsáhlou zahradou s bazény. Určitě máte z čeho vybírat.

Navštivte také místní malé muzeum, které skrývá bohatou sbírku exponátů. V Archeologickém muzeu jsou umístěné artefakty, které byly odkryty během archeologických prací. Prohlédněte si i zdejší kartaginské sochy a vaší pozornost určitě přitáhnou římské mozaiky.

Pokud patříte mezi milovníky nakupování, pak zavítejte do ulice Avenue Habib Thameur, která je obchodní tepnou města. Malebné krámky a dílny lákají na návštěvu a zaručujeme vám, že vždy objevíte zajímavý sortiment, který si prostě musíte koupit.

Nabeul nabízí také krásné pláže, které lákají turisty toužící po slunečním svitu, opalování a koupání. Ale i přesto si zde můžete najít místečka kde můžete odpočívat v soukromí a kde vás nebudou rušit hlasy ostatních návštěvníků.

Užijte si dovolenou v Nabeul se vším všudy, nenechte si ujít vodní radovánky a vydejte se také na procházky spojené s ochutnávkami zdejších specialit. Ve dvou si můžete užívat romantických procházek po plážích při slunečním západu.

Tunisko last minute

Mapa

 

www.tuniskozajezdy.cz

Spravuje mzstudio.cz | Zásady ochrany osobních údajů