Monastir

Monastir je krásné tuniské město, které se rozprostírá na pobřeží v oblasti zvané Sahel. Díky své poloze je zde velmi rozvinutý rybolov a žije zde kolem 41 tisíc obyvatel. Z Monastiru pochází také první tuniský prezident Habíb Burgiba.

Ročně sem zavítá statisíce turistů, kteří vyhledávají odpočinek a jedinečné slunečné počasí. V minulosti představovalo město důležitý bod při dobývání Sicílie a současně se jednalo o posvátné místo v Tunisku. Největšími atrakcemi v Monastiru jsou právě čisté pláže, které jsou lemovány průzračně křišťálovým mořem. Monastir však nabízí mnohem více, a to především moderní architekturu a bohatou historii.

Milovníci pamětihodností si určitě přijdou na své a mohou navštívit opevněný klášter z devátého století zvaný Ribat, který sloužil jako obrana proti Křižákům. Vedle něj stojí Velká mešita, která je obklopena hradbami z osmnáctého století, a v centru města se nachází mauzoleum prvního tuniského prezidenta.

Místní muzeum nesoucí jeho jméno ukrývá cenné exponáty islámského umění. Pokud toužíte po dovolené v tomto slavném tuniském letovisku, pak si užijete i netradičních nákupů. Zavítejte na místní bazar, kde můžete zakoupit běžné předměty, ale i zajímavé věci.

Monastit je známý také díky filmařské produkci, protože se zde natáčela celá řada filmů, jako je například Monty Pythonův Život Briana.

Užívat si můžete i luxusních hotelových komplexů, z nichž si vybere skutečně každý. Nachází se zde pětihvězdičkové komplexy, které již při prvním pohledu vyzařují přepychem. Jsou zde však i menší hotely typické nižšími cenami.

Celý pobyt si zpříjemněte procházkou po kolonádě, která se line podél mořského břehu. Kolem města se rozprostírají také písčité pláže, které lákají turisty ke koupání. Co se týče sportovních aktivit, pak si můžete vyzkoušet golf, protože nedaleko města se nachází populární golfové hřiště s osmnácti jamkami.

Tunisko last minute

Mapa

 

www.tuniskozajezdy.cz

Spravuje mzstudio.cz | Zásady ochrany osobních údajů